TESLİMAT KOŞULLARI
 

Siparişimi nasıl takip edebilirim? 

Siparişiniz kargo firmasına teslim edildiğinde size kargo takip numarasını içeren e-mail gönderilecektir. Bilgilendirme sonrasında siparişinizi Sipariş Takip bölümünden rahatça takip edebilirsiniz. Siparişlerinizin gönderimi için Yurtiçi Kargo,Mng Kargo ve Aras Kargo ile çalışmaktayız.Dilerseniz kargo takip numaranızı girerek kargonuzu takip edebilir veya 0212 518 59 44 MOTTİF İSTANBUL Müşteri Hizmetleri’ni arayarak da kargonuz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Üzerinden nerelere gönderim yapabilirim? 

Teslimat sağladığı yurt içindeki tüm bölgeleri kapsar. 

*Gönderim hizmetleri ve ücretleri nelerdir? 

-Standart Teslimat: 

Paketiniz size hafta içi mesai saatleri içerisinde ulaştırılacaktır. *Farklı bir adrese gitmesini istediğiniz faturalar için gönderim ücreti alınmamaktadır. Tüm fiyatlara KDV dahildir.

*Siparişim ne kadar sürede gönderim adresine ulaşır? 

Siparişleriniz en geç 5 veya 7 iş günü içerisinde kargo firmasına paketlenmiş olarak teslim edilir. Kargo gönderim süreleri gönderim iline göre farklılık göstermektedir. (Kampanya ve İndirim dönemleri hariçtir.)

*Siparişim gecikirse ne yapmalıyım? 

 adresine sorununuzu ve telefon numaranızı belirten bir açıklama ile e-mail gönderebilir ya da 0212 518 59 44 MOTTİF İSTANBUL Müşteri Hizmetleri’ni arayarak gerekli bilgi ve desteği alabilirsiniz.

*Siparişimi kimler teslim alabilir? 

Siparişiniz, belirtilen adreste teslim almayı kabul eden herhangi birisine teslim fişinin imzalanması karşılığında teslim edilir.  Siparişinizi verdikten sonra alıcı değişikliği yapmak isterseniz, siparişiniz kargo firmasına teslim edilmesinden sonra alıcı değişikliği yapılabilir.  adresinden veya 0212 518 59 44  MOTTİF İSTANBUL Müşteri Hizmetleri’nden bu konuda destek alabilir, gerekli düzeltmeyi yaptırabilirsiniz.

*Teslimat adresine kargo şubesini yazabilir miyim? 

Çalıştığımız kargo firması Yurtiçi Kargo,Mng Kargo ve Aras Kargo siparişlerinizin güvenliğinin ve nitelikli takibinin sağlanabilmesi için sadece adrese teslim yapmaktadır.

*Teslimat adresinde alıcı bulunamazsa ne olacak? 

Adreste alıcı bulunamadığında kargo yetkilisi adrese bir haber formu bırakır ve takip eden ilk iş günü içerisinde 2 kez uğrar. Bu süreç zarfında teslimatın bir kez daha yapılamaması durumunda, paketiniz Yurtiçi Kargo,Aras Kargo ve Mng Kargo şubesinde en fazla 3 gün bekletilecek, gelip teslim almadığınız takdirde siparişiniz MOTTİF İSTANBUL deposuna geri gönderilecektir.Siparişinizin tekrar gönderilmesi için bizlere  adresinden veya 0212 518 59 44 MOTTİF İSTANBUL Müşteri Hizmetleri’nden ulaşınız.Siparişiniz için bizimle temasa geçmediğiniz takdirde, siparişiniz  sonra iade olarak kabul edilecek ve para iadeniz kredi kartınıza yapılacaktır.

*Sipariş verdikten sonra adres değişikliği yapabilir miyim? 

Teslimat adresini siparişiniz henüz teslimat için verilmediyse değiştirebilirsiniz. Hesabım>Siparişlerim sayfanızdan siparişinizin takibini yapabilirsiniz. Dilerseniz, 0212 518 59 44 MOTTİF İSTANBUL Müşteri Hizmetleri'nden veya adresinden bize ulaşabilir ve gerekli değişikliği iletebilirsiniz. 

*Siparişimi teslim alırken nelere dikkat etmeliyim? 

Siparişinizi teslim alırken paketinde yırtık, ezilme, ıslanma vb. bir sorun olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz.Siparişleriniz, siz aksini talep etmediğiniz sürece, faturalarıyla beraber gönderilir.*Fatura veya irsaliye, gönderinizin bulunduğu pakete ilişik olarak gönderilir. Lütfen faturalarınızın varlığını ve doğruluğunu kontrol ediniz.*Hediye siparişlerinizde, talebe bağlı olarak, fatura sipariş ile birlikte gönderilmeyebilir.

*Siparişimin faturası gelmediğinde veya paketi hasarlı/şüpheli olduğunda ne yapmalıyım? 

Siparişinizin teslimi sırasında, ürünü teslim almadan önce mutlaka paketi kontrol ediniz. Eğer pakette herhangi bir bozulma (yırtılma, patlama, ezilme, ıslanma vb.) ya da şüpheli durum tespit ediyorsanız lütfen teslim almayınız. İlgili görevliden hasar tespit tutanağı tutmasını isteyip, en kısa sürede Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz ile iletişime geçiniz. Hasar tespit tutanağı hazırlanırken görevlinin tutanağa yazdığı açıklamalara dikkat ediniz.Kargo tazmini konusunda sorun yaşamamak için, hasarlı ürünü size teslimatı yapan kargo görevlisi ile geri göndermenizi rica ederiz.Tutanak tutturmanız, ürün değişimi ve iadesi süreçlerinde size yardımcı olacaktır. Kargoyu teslim aldıktan sonra yapılan eksik ürün, yanlış ürün veya hasarlı ürün bildirimleri, tutanak olmadığı ya da ilk teslim anında hazırlanmadığı için incelemeye bağlı olarak reddedilebilir.Eğer ayrı gönderilmesini talep etmemenize rağmen faturalarınız size siparişinizle beraber teslim edilmediyse, lütfen ilgili görevliden faturanızı isteyiniz. Faturanızın size teslim edilmemesi halinde, lütfen görevli kişiye tutanak tutturarak durumu en kısa sürede 0212 518 59 44 MOTTİF İSTANBUL Müşteri Hizmetleri’ne bildiriniz.